הסכם גירושין

מתי כדאי לבחור בהסכם על פני הליכים משפטיים ארוכים ויקרים?

משרדינו מאמין ותומך בגירושין מוסכמים. מחקרים רבים מלמדים כי בני זוג אשר הזוגיות בינהם מגיע לקיצה ומחליטים לסיים את מערכת היחסים בדרכי שלום, מצליחים להשתקם מאירוע הפרידה ולחזור לחיי שגרה מלאים ובמהירות יחסית. נתון אף חשוב מכך, מצביע על הקשר בין ההורים לבין התנהגותו הנורמטיבית של הקטין.

האם מומלץ לפנות להליך גירושין מוסכמים ?
כידוע, מרבית הסכסוך סביב הגירושין נע סביב השאלה מי ישים את ידו על יותר מהרכוש המשותף וכשכסף ורגש מתערבבים זה עם זה, הליך הגירושין הופך לתקופה נוראית ובלתי נסבלת עבור שני בני הזוג.
יחד עם זאת, כל עורך דין מנוסה יכול להעריך במהרה כיצד יחולקו הנכסים בסוף ההליך, שכן, נוסחאות החישוב שמשמות גם את השופטים ידועות לכל.
 

האם הסכם גירושין הוא בעל תוקף של פסק דין?
אי לכך, משנפלה ההחלטה בין שני בני הזוג להתגרש, אנו ממליצים בחום לסיים את הקשר בדרכי שלום ונועם, עם כל הקושי שבדבר. הדרך הידועה והמקובלת לעשות זאת היא על ידי גיבוש הסכם גירושין אותו מאשרים בבית הדין הרבני, במידה ובני הזוג התחתנו כדת משה וישראל, או בהליך של התרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה, במידה ואלו נישואין אזרחיים.
הסכם הגירושין, בא לגשר על הפערים בין בני הזוג ומטרתו  היא בין היתר להגן על האינטרסים של שני בני הזוג בשויוון ובהוגנות. חובת ההגינות של עורך הדין אשר עורך את ההסכם היא כלפי שני בני הזוג, ובפני כל אחד מהם בנפרד.
 

במה שונה פסק דין מזונות מהסכם גירושין?
הסכם הגירושין כולל בחובו גם את פרק המזונות ויתר התשלומים שישלומו להורה המשמורן, בדיוק כמו פסק דין בעניין המזונות. אך יחד עם זאת, יש לזכור כי פסק דין מזונות הוא עוף זר בין פסקי הדין בכך שכלל סופיות הדיון אינו חל עליו, רוצה לומר, אחרי שניתן פסק מזונות ניתן בכל עת לפנות לבית המשפט ולבקש פתיחה מחדש של פסק הדין לאור שינוי מהותי בנסיבות.
הסכם הגירושין לעומת זאת הוא חוזה לכל דבר ועניין ולכן מרגע שהסכם זה נחתם מדעת ומרצון חופשי, יש קושי גדול לשנות אותו ולהפר את ההסכם. הדרך הנפוצה לעשות זאת בכל זאת היא הגשת תביעה בשם הקטינים, שאינם היו צד להסכם ולכן אינם מחויבים לו.
 

האם מומלץ לכל בני זוג לפנות להליך של גירושין מוסכמים?
בכדי לענות על השאלה הזו צריך להתקיים התנאי הבסיסי במערכת היחסים והוא כבוד הדדי והשלמה עם הפרדה מצד שני בני הזוג. כאשר אחד מבני הזוג מערים קשיים ומסרב להגיע לסיום הדדי של מערכת היחסים מומלץ למהר ולגשת לעורך דין מומחה בענייני משפחה על מנת שייעץ באיזה מסלול משפטי כדאי לפעול על מנת להביא לסיום מהיר ויעיל של ההליך, ובעיקר ידריך את בן הזוג מה עליו לעשות וכיצד עליו לנהוג עד להשלמת הליך הגירושין.
יחד עם זאת, כאמור לעיל, בראייתנו הדרך ה"בריאה" ביותר היא הסכם גירושין שיחסוך כסף רב, הליכים משפטיים לא נעימים וזמן יקר. בין היתר, גירושין בהסכם מומלצים ביותר לבני זוג צעירים שטרם הספיקו לצבור רכוש רב ו/או ילדים משותפים.
משרדינו ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכנה ומימוש של הסכם גירושין, בדרכי שלום ונעם.

חתמתי על הסכם גירושין והתחייבתי להסכים להתגרש, האם אני יכולה לחזור בי?
עצם החתימה על הסכם גירושין אינה מחייבת את מי שחזר בו מהסכמתו להתגרש. הדברים נכונים גם לאחר שלהסכם ניתן תוקף של פסק דין. הטעם לכך הוא, שגירושין חייבים להיות פרי רצון חופשי של הצדדים בעת מתן הגט, ולא תוצאה של התחייבות קודמת, הנוגדת את רצונם הנוכחי. בן הזוג שחזר בו מהסכמתו יידרש לשכנע את הדיינים כי חזרתו מקורה באי רצון כן ואמיתי להתגרש, ולא בתרגיל להשגת הטבות כלכליות אלו ואחרות.

לקבלת ייעוץ משפטי

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

אולי יעניין אותך גם...

צוואה

מהי צוואה כשרה ומתי ניתן לפסול צוואה?

הסכם ממון

היתרונות בעריכת הסכם ממון.
אילו נכסים חייב להכניס להסכם?
מי מאשר הסכם ממון?

הסתלקות מעיזבון

עד מתי ניתן לוותר על חלקי בירושה של אדם קרוב ?
האם הוויתור הוא כללי או ספציפי עבור אדם מסויים ?

לקבלת שיחת יעוץ אישית

ללא התחייבות!

או מלאו את הטופס:

פתח שיחה
1
לשיחה מהירה
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי נשמח לעזור בכל בעיה ולענות על כל שאלה...!
Call Now Button